Potrzebujesz pomocy w zamówieniu? Skontaktuj się!! Pomożemy!! kontakt@4birds.pl
zaproszenia druk online

zaproszenia

Wydrukujemy Twój projekt

Każda uroczystość rodzinna i firmowa to zawsze bardzo wyjątkowe wydarzenie. W tym dniu chcemy, aby towarzyszyły nam najważniejsze osoby. Bliscy przyjaciele i najbliższa rodzina, ważni klienci lub po prostu - klienci. Warto wcześniej przemyśleć kogo zaprosić aby podzielić się naszym szczególnym świętem. Wydrukowane zaproszenia powinny współgrać z motywem przewodnim całej uroczystości. Najważniejsze informacje jakie musimy na zaproszenia nanieść, to oczywiście data, godzina i miejsce, gdzie odbędzie się uroczystość lub wydarzenie.

Wydrukujemy Twój projekt

Druk zaproszeń. Po co piszemy zaproszenia?


Zaproszenie jest bardzo elegancką formą pewnego rodzaju poinformowania odbiorcy o jakimś wydarzeniu, spotkaniu. W którym będzie miał możliwość uczestniczyć. Odbiorca może takie zaproszenie przyjąć bądź nie, w zależności od sytuacji. Najczęściej zaproszenia pisze się na ślub, wesele, rocznicę czy urodziny. Coraz częściej jednak zaproszenia tworzy się także na mniejsze wydarzenia jak np. spotkania firmowe czy imprezę świąteczną. Samo zaproszenie może przybierać bardzo różne formy. W klasycznej wersji jest to forma użytkowa. Zwykle drukowana na ozdobnym papierze, z dbałością o szczegóły. W dobie cyfryzacji wiele osób decyduje się na przesłanie zaproszenia w formie wiadomości e-mail czy wygenerowanej kartki. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie zaproszenia wydrukowane na ozdobnym papierze. Zaprojektowane przez grafika sprawiają najwięcej przyjemności i najlepiej świadczą o nadawcy.

Zaproszenia zazwyczaj wręcza się z przynajmniej kilkudziesięciodniowym wyprzedzeniem. W takim wypadku, mamy pewność, że wszyscy chętni na przybycie, będę mieli wystarczająco dużo czasu na zarezerwowanie sobie tego ważnego dnia. Zaproszenia często pozostają u gości, również po uroczystości, jako pamiątka. Każda uroczystość to bardzo szczególny dzień, który planujemy z wielkim wyprzedzeniem, dlatego i ten element musi być starannie przemyślany i zaplanowany. Zaplanowane i pięknie wydrukowane zaproszenia, wprowadzają gości w doskonały nastrój i zwiastują styl, w jakim będzie cała uroczystość.
Druk online zaproszeń z 4birds.pl


Dla kogo piszemy zaproszenia?

Zaproszenia wręczamy osobom, które chcemy nakłonić do udziału w jakimś wydarzeniu czy spotkaniu. Możemy zaprosić członków rodziny na ślub i wesele. Możemy wysłać czy wręczyć zaproszenie klientowi naszej firmy z okazji organizowanej imprezy firmowej. Zaproszenie może mieć także charakter bardziej formalny i być skierowane np. do dyrektora firmy. Celem nakłonienia go do udziału w konferencji czy spotkaniu biznesowym. W każdym z tych przypadków projekt i sposób jego konstrukcji będzie z pewnością nieco odmienny. Cel pozostaje jednak wciąż ten sam.


Co ma się znaleźć na zaproszeniach?


Wiele zależy oczywiście od tego, jakiego wydarzenia dotyczy zaproszenie. Inaczej będziemy je konstruować, zapraszając na przyjęcie urodzinowe, jeszcze inaczej, gdy chcemy zaprosić na ślub i wesele. Istnieje jednak kilka zasad mówiących o tym, jakie informacje powinny znaleźć się na każdym zaproszeniu, by miało ono sens.

Przede wszystkim, zaproszenie musi mieć swojego nadawcę i adresata, czyli odbiorcę. Powinno zostać jasno określone kto i kogo zaprasza. Często w druku zaproszeń stosuje się miejsce na imiona i nazwiska, by możliwe było własnoręczne wykaligrafowanie najważniejszych fragmentów.
Oprócz imion i nazwisk, w zaproszeniu konieczne jest wyszczególnienie, czego dane zaproszenie dotyczy. Chodzi oczywiście o to, na jakie wydarzenie zapraszamy. Czy jest to ślub, wesele, spotkanie czy konferencja? Należy jasno określić także miejsce danego wydarzenia i dokładny czas, a więc dzień, miesiąc, rok i godzinę, na którą adresat ma się stawić w określonym miejscu. Zaproszenie, na którym nie będzie widnieć data i miejsca wydarzenia nie będzie miało sensu, gdyż odbiorca nie będzie wiedział, kiedy odbędzie się dane wydarzenie.

Powyższe punkty są zdecydowanie najważniejsze w konstruowaniu zaproszenia. Więc kto zaprasza, kogo, na co i kiedy. Bardzo łatwo to zapamiętać. Obok tych najważniejszych punktów istnieje także kilka pobocznych informacji, które mogą zostać zawarte w zaproszeniu. Jeżeli zapraszamy na przyjęcie weselne, możemy zawrzeć informację np. o preferencjach dotyczących ewentualnych upominków. Wiele przyszłych nowożeńców w zaproszeniu zastrzega, że nie chce otrzymywać np. kwiatów, a w zamian za to chętnie przyjmą wino czy zdrapki. Zaproszenie może się obejść bez tej informacji, ale z nią staje się ono bardziej konkretne.

W zaproszeniu można zawrzeć informację na temat tego, czego oczekujemy od adresata w dniu odbywania się wydarzenia. Np. jeżeli zapraszamy na imprezę urodzinową, która będzie miała charakter tematyczny. W zaproszeniu możemy wspomnieć, że mile widziane są przebrania czy maski. Takie dodatkowe informacje nie tylko pozwalają odbiorcy na przygotowanie się do wydarzenia. Pozwalają także na uniknięcie niezręcznych sytuacji. Dodatkowo wzbogacają one zaproszenie.

Wielokrotnie na zaproszeniu spotyka się dodatkową prośbę o potwierdzenie przybycia na wydarzenie. Bez względu na to, czy chodzi tu o przyjęcie weselne w lokalu, czy przyjęcie urodzinowe w domu. Potwierdzenie przybycia jest bardzo ważne, bo pozwala na uniknięcie zbędnych kosztów i problemów technicznych przy organizacji wydarzenia. Na zaproszeniu warto zawrzeć numer telefonu do organizatora, a także określić maksymalny termin, do którego oczekujemy na potwierdzenie przybycia. Jeśli na zaproszeniu nie ma odpowiedniej ilości miejsca na zamieszczenie takiej informacji, do zaproszenia często dokłada się wkładkę z numerami telefonów organizatorów.

Najbardziej reprezentatywnym fragmentem zaproszenia jest zwykle pierwsza strona, na której znajduje się jakiś motyw dekoracyjny, nierzadko jakiś cytat. Ta praca należy bardziej do grafika, który tworzy projekt graficzny zaproszenia i dopasowuje go do danego zdarzenia. Pierwsza strona pełni funkcję czysto dekoracyjną, natomiast wnętrze zaproszenia ma na celu konkretną informację dla odbiorcy.


Zaproszenie — jak napisać?


O tym, jak napisać zaproszenie w sposób poprawny i zgodny z zasadami naszego języka wspomnieliśmy już powyżej. Przypomnijmy więc, jakie informacje muszą pojawić się w zaproszeniu?

1. Kto zaprasza?
2. Kogo zaprasza?
3. Na co zapraszamy?
4. Gdzie odbędzie się dane wydarzenie?
5. Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Te 5 żelaznych punktów pozwoli na stworzenie konkretnego i poprawnego zaproszenia. Warto znać także kilka zwrotów, które pozwolą na stworzenie zaproszenia eleganckiego i stylowego. Poza tym bardzo dobrym zabiegiem jest personalizacja zaproszeń. Osoba zapraszana poczuje się o wiele bardziej wyjątkowo, gdy dostanie zaproszenie skierowane bezpośrednio do niej, a nie ogólnikowe. W przypadku mniejszych imprez jest to raczej standardowy zabieg, a miejsce na imię i nazwisko odbiorcy jest często wykropkowane, by nadawca mógł samodzielnie, własną ręką wykaligrafować te informacje.