Potrzebujesz pomocy w zamówieniu? Skontaktuj się!! Pomożemy!! kontakt@4birds.pl
pocztówki druk online

pocztówki

Wydrukujemy Twój projekt

Pocztówki idealnie sprawdzą się podczas każdej okazji, zarówno jubileuszu firmy, imprezy rodzinnej, jak i również wielu innych wydarzeń. Są bardzo oryginalnym, a zarazem uniwersalnym produktem, który świetnie dopasuje się do wszystkich odbiorców. Druk pocztówek z własną grafiką w drukarni 4birds.pl wyróżniają się nie tylko solidnym wykonaniem, ale przede wszystkim wspaniałym odwzorowaniem Twojego projektu w druku, który uwzględnia wszystkie oczekiwania klientów. Druk pocztówek z własną grafiką to bardzo profesjonalny i nietuzinkowy produkt, który z całą pewnością zaskoczy każdego.

Wydrukujemy Twój projekt

Pocztówki z własnym nadrukiem


Wydrukujemy Twoją pocztówkę


Druk pocztówek Jest dostępny, zarówno w formie jednostronnej, jak i również dwustronnej, co jest jego ogromną zaletą. Można na nim umieścić różnorodne wzory oraz grafiki. Pocztówki z własnym nadrukiem są wykonywane na najlepszym sprzęcie, dlatego też gwarantują najwyższą jakość. Ich najważniejszym priorytetem jest perfekcyjna estetyka, jak i również dokonała koncepcja. Wszystkie druki pocztówek z własną grafiką są tworzone z ogromną dokładnością i dbałością o każdy szczegół.


Czy znasz to uczucie, gdy listonosz wręcza Ci piękną, kolorową pocztówkę z własną grafiką? To coraz rzadsze zjawisko, jednak wciąż pielęgnowane przez miłośników klasycznych rozwiązań. Pocztówki reklamowe mają bardzo długą historię. Znamy je od lat, a teraz coraz częściej myślimy o powrocie do ich wysyłania. To takie proste, a daje tyle radości! Po co piszemy pocztówki i do kogo je wysyłamy? Jak napisać pocztówkę we właściwy sposób i co powinno się na niej zawrzeć?

Po co pisze się pocztówki?

Mówiąc najprościej, pocztówka jest kartką, która skierowana jest do określonego z góry adresata. Ma niezobowiązujący, swobodny charakter, a jej głównym celem jest wyrażenie pamięci o kimś. W przypadku pocztówki z własną grafiką nie chodzi o funkcję informacyjną, a raczej o krótkie pozdrowienie. Sygnał, że się o kimś pamięta. Pocztówki najczęściej wysyła się z wakacji czy urlopu, a więc z miejsca innego niż miejsce zamieszkania. Inną nazwą dla pocztówki jest widokówka, czyli kartka, która po jednej stronie zawiera zdjęcie jakiegoś miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. Z drugiej strony zawiera krótkie pozdrowienie i dane adresata. Pocztówki nie wkładamy do koperty, a znaczek pocztowy naklejamy bezpośrednio na niej, nad danymi adresata. Zdarza się, że pocztówkę wysyłamy z powodu innego niż wakacyjny wyjazd czy urlop. Takim powodem mogą być np. urodziny czy imieniny. Od tego, z jakiej okazji wysyłana jest pocztówka, zależy jaką formę pozdrowień będą zawierać. Pocztówka z własną grafiką może zawierać zwykłe pozdrowienie bądź np. serdeczne życzenia czy gratulacje z okazji odniesienia jakiegoś sukcesu, narodzin dziecka czy zawarcia związku małżeńskiego.

Kiedyś pocztówki wysyłano o wiele częściej z różnych okazji. Dziś świąteczne życzenia najczęściej wysyłamy smsami czy e-mailami, a pocztówki są stosowane o wiele rzadziej. Czas to zmienić! Radość z otrzymania własnoręcznie napisanej kartki jest o wiele większa niż radość z otrzymania smsa napisanego z szablonu czy skopiowanego z jakiejś strony internetowej. Napisanie pocztówki zajmuje dosłownie kilka chwil, a radość, jaką wywołuje, jest naprawdę ogromna i niezapomniana.


Dla kogo tworzymy pocztówki?


Pocztówki z własną grafiką tworzy się zwykle do osób, z którymi łączy nas jakaś więź, swobodna relacja. Pocztówki raczej nie wysyłamy do szefa czy dyrektora z racji swojej nieformalnej konstrukcji. Często wysyłamy pocztówki do rodziny, przyjaciół czy znajomych. Wyrażamy w taki sposób pewnego rodzaju uczucie do drugiej osoby, pamięć o niej czy istniejącą pomiędzy odbiorcą a adresatem więź.


Co może się znaleźć na pocztówkach?

Pocztówka ma bardzo luźną formę. Jej charakterystyczną cechą jest bardzo ograniczone miejsce. To dlatego pozdrowienia czy życzenia wysyłane na pocztówce muszą być napisane zwięźle i rzeczowo. Styl pozdrowień i ich treść powinny być dopasowane odpowiednio do odbiorcy, relacji, jakie nas z nim łączą, a także do zaistniałych okoliczności. Niepisaną zasadą jest, że na pocztówce nie poruszamy ważnych ani kontrowersyjnych tematów, choćby z racji tego, że pocztówki wysyłamy bez koperty, a więc właściwie każdy może je odczytać. To dlatego tekst zawarty na pocztówce jest niezobowiązujący i lekki. Nawet jeżeli taka pocztówka dostanie się w ręce osób trzecich, właściwie nie będzie to miało większego znaczenia.
Pamiętaj o tym, że wszelkie bezpośrednie zwroty, podobnie jak w listach i innych formach pisemnych, zawsze piszemy dużą literą. Jest to pewnego rodzaju wyraz szacunku do odbiorcy. Zasady adresowania pocztówki są takie same jak w przypadku adresowania koperty. Znaczek powinien zostać naklejony w prawym górnym rogu, w przygotowanym do tego miejscu.

Mimo tego, iż pocztówka jest formą lekką i swobodną, nieodzowne jest zachowanie idealnej poprawności językowej. Z całą pewnością otrzymanie widokówki z błędami ortograficznymi czy gramatycznymi nie będą dobrze postrzegane przez odbiorcę, zwłaszcza że treść zawarta na kartce jest bardzo ograniczona.


Pocztówki - jak zaprojektować?


Projektowanie pocztówki może być doskonałą zabawą. Oprócz projektu graficznego niezwykle istotne jest prawidłowe zaadresowanie pocztówki, co gwarantuje, że trafi ona bezpiecznie w ręce odbiorcy. Na pocztówce musi znaleźć się imię, nazwisko i dokładne dane adresowe odbiorcy. Ważne jest także umieszczenie miejscowości i daty. Najpierw piszemy nazwę miejscowości, w której aktualnie się znajdujemy, a po przecinku dopisujemy do niej aktualną datę. Pozwoli to na określenie czasu wysłania pocztówki, a po latach stanie się wspaniałą pamiątką. Nazwę miejscowości i datę piszemy zazwyczaj w prawym rogu części przeznaczonej do wpisywania treści na pocztówce.
Poniżej umieszczamy zwrot grzecznościowy. W zależności od tego, do kogo wysyłamy pocztówkę, zwrot ten będzie inny. Możesz zwracać bezpośrednio, np. Drogi Marku, ale możesz także napisać bardziej oficjalnie – Szanowni Państwo. Wszystko zależy od tego, do kogo wysyłasz pocztówkę i z jakiego powodu.

Najważniejszym elementem pocztówki jest jej treść. Tutaj zamieszczamy krótkie, zwięzłe informacje na temat tego, gdzie się znajdujemy, jaka jest pogoda, jakie panują warunki, co zwiedzamy. Jeżeli kartka ma charakter okolicznościowy, np. z okazji imienin, urodzin czy świąt, w treści zamieszczamy krótkie życzenia.

Nieodzownym elementem treści pocztówki, o którym łatwo jest zapomnieć, jest zwrot grzecznościowy i podpis nadawcy. Zwrot grzecznościowy, podobnie, jak ten początkowy, umieszczony nad treścią, musi być dostosowany do relacji panujących między nadawcą a adresatem. Ostatnim elementem, o jakim nie można zapomnieć, w treści pocztówki jest podpis. To bardzo ważne, gdyż na kartce nie piszemy dokładnych danych adresowych nadawcy. Jeśli zapomnimy o podpisie, odbiorca nie będzie wiedział, od kogo otrzymał pocztówkę.

Pocztówki z własną grafiką możemy wydrukować według Twojego projektu. Możemy również zaprojektować dla Twojej firmy Twoją pocztówkę. W taki sposób możemy stworzyć spersonalizowaną, jedyną w swoim rodzaju pocztówkę, która z całą pewnością wywoła uśmiech na twarzy odbiorcy i stanie się wyjątkową pamiątką i piękną niespodzianką.


Sprawdź również druk zaproszenia, wizytówki i ulotki


Drukarnia internetowa
Sprawdź ofertę 4birds.pl