Potrzebujesz pomocy w zamówieniu? Skontaktuj się!! Pomożemy!!

Wizytówki - folia mat czy połysk

Wizytówki - folia mat czy połysk

Właściciele firm i ich pracownicy w każdej branży już na samym początku działania firmy stoją przed problemem wyboru wizytówek. Kluczowe tu będzie wykonanie profesjonalnego projektu, który musi być elegancki i jednocześnie prosty i czytelny. Standardowa wizytówka jest mała, jednak poprawne zaprojektowanie jej nie jest prostą sprawą.


Gdy już grafik zaprojektuje nam wizytówkę pada zasadnicze pytanie: Jakie uszlachetnienia wybrać? Matowa czy w połysku?
Każda z nich ma swoje zalety i każda sprawdzi się w innych branżach.

Wizytówki z folia mat

Wizytówki z folią matową to przede wszystkim stonowanie, elegancja i wybór grafik w raczej spokojnych, ciemniejszych kolorach. Taki rodzaj wizytówek raczej wybierają firmy prowadzące poważne działalności takie jak gabinety lekarskie czy firmy budowlane. Zaletą takich wizytówek jest elegancja i mocna struktura, dzięki której wizytówka będzie wytrzymała i odporna na lekkie zabrudzenia. Wizytówka matowa z folią soft-touch jest także bardzo miła w dotyku i aksamitna. Dlaczego wizytówki matowe lepiej wykonywać w kolorach stonowanych i ciemnych? Ponieważ mat wciąga te kolory i je tłumi. Będzie to wyglądać naturalniej i klasycznie, co się sprawdza w wyżej wymienionych branżach.


Wizytówki w połysku

Ten rodzaj wizytówek jest uszlachetniony błyszczącą folią, która ma wiele zalet. Przede wszystkim wykorzystanie folii pozwala na osiągnięcie znacznie żywszych kolorów i połysku. Wizytówki błyszczące znacznie chętniej wybierają przedstawiciele branży rozrywkowej - właściciele klubów, hoteli, parków rozrywki, osób organizujących imprezy oraz DJ, salony mody, baseny i wszelkie inne tego typu przedsiębiorstwa. Tutaj wizytówka pomoże zwrócić uwagę, skojarzy dane miejsce z żywymi kolorami i rozrywką.


Jaki rodzaj foli na wizytówkach więc wybrać?

Porównując oba rodzaje folii na wizytówkach - wizytówka błyszcząca to przede wszystkim przyciąganie wizualnie i grafika, która jest znacznie ważniejsza od treści tekstowych. Jest to najlepsza propozycja dla przedsiębiorstw rozrywkowych i usługowych o charakterze luźnym, nieformalnym. Wizytówka matowa to zaś elegancja, powaga i stonowane kolory, dzięki czemu to treść się liczy. Jest to propozycja dla wszelkich przedsiębiorstw zajmujących się poważnymi sprawami.


Kolejną zaletą zastosowania folii mat lub połysk jest wytrzymałość Twojej wizytówki. Będzie w dużej mierze trwalsza i odporna na rozdarcia.


Wybór i tak zależy od Ciebie.