Potrzebujesz pomocy w zamówieniu? Skontaktuj się!! Pomożemy!!

Co to jest nadruk DTG?

Co to jest nadruk DTG?

Druk DTG należy do jednej z najpopularniejszych obecnie metod technik polegających na znakowaniu odzieży, koszulek oraz torby bawełniane z nadrukiem. Za pomocą tej metody z łatwością oraz niezwykłą precyzją jesteśmy w stanie oddać każdy obraz lub grafikę bez względu na ich szczegółowość.
Druk cyfrowy DTG to nie tylko najpopularniejsza, ale i najnowsza metoda znakowania. Sam skrót DTG oznacza Direct to Garment, czyli tzw. metoda druku bezpośredniego. Nadruki na koszulkach czy też torbach bawełnianych najczęściej wykonywany jest przy pomocy specjalnej, dedykowanej maszyny drukarskiej. Maszyna ta tworzy obraz lub grafikę na podstawie przesłanych do niej danych w postaci cyfrowej. Dzięki zastosowanej, wysokiej technologii nadruk z pełną precyzją i dokładnością potrafi oddać nawet najmniejsze szczegóły projektu.


Drukarnia Internetowa 4birds.pl


Maszyny stosowane podczas druku bezpośredniego z łatwością pozwolą na druk dowolnej ilości egzemplarzy koszulek lub toreb bawełnianych, lub też pojedynczego, spersonalizowanego projektu. Jest to niezwykła zaleta, gdyż nawet pojedynczy wydruk staje się opłacalny.
Nasza drukarnia internetowa wyposażona jest w produkty, na których jest wykonywany druku DTG. Pozwala nam z łatwością wykonywać druki online. Druk cyfrowy DTG to świetne rozwiązanie dla projektów wielokolorowych zarówno w dużym, jak i małym nakładzie. Tam, gdzie wymagana jest szybkość produkcji oraz jej elastyczność. To właśnie ta druga cecha, czyli drukowanie małego nakładu, dostosowanego do konkretnego, indywidualnego odbiorcy stawia metodę DTG na pierwszym miejscu wśród wszystkich dostępnych metod druku bezpośredniego. Dodatkowo wykonywane przez nas nadruki na koszulkach lub torbach bawełnianych drukowane są w fotograficznej jakości co z łatwością pozwala nawet na wydruk wysokiej jakości zdjęć.


Druk Online z darmową dostawą.


Zasada działania druku cyfrowego za pomocą najpopularniejszych na rynku maszyn elektrofotograficznych jest wielce zbliżona do sposobu, w jaki pracuje zwykła drukarka laserowa. Druk ten jest na wielokrotnie wyższym poziomie zarówno pod względem jakości, jak i również szybkości przygotowania.
Wykonywane przez naszą drukarnię internetową nadruki na koszulkach lub też torbach bawełnianych. Za pomocą druku DTG w kolorystyce CMYK zapewniają idealne odwzorowanie kolorów. Wykazują wyjątkową odporność na spieranie. Druk jest mocny i trwały.
Porównując metodę druku cyfrowego DTG do innych stosowanych na rynku metod, technologia ta pod wieloma względami przewyższa inne formy druku. Przede wszystkim nie ma potrzeby przygotowywania kosztownej matrycy. Można z łatwością zastosować przejścia tonalne tzw. gradienty bez wpływu na cenę wydruku. W przeciwieństwie np. do metody sitodrukowej drukowanie wielu kolorów metodą DTG odbywa się jednocześnie, co pozwala uniknąć niepożądanych przesunięć matrycy podczas drukowania. W metodzie sitodrukowej każdy odrębny kolor drukowanego projektu podnosi jego koszt. Dlatego sitodruk staje się opłacalny jedynie w przypadku bardzo dużych nakładów oraz podczas wydruku prostych projektów.
Do innych, najważniejszych zalet stosowania druku metodą DTG należą m.in.
- niskie koszty przygotowania wydruku
- trwałość wydruku
- szybkość procesu
- druk DTG jest przyjazna dla środowiska dzięki mniejszemu zużyciu tuszu oraz wody.


Drukarnia internetowa
Drukuj online z 4birds.pl