Potrzebujesz pomocy w zamówieniu? Skontaktuj się!! Pomożemy!! kontakt@4birds.pl

Co to jest grawer laserowy?

Co to jest grawer laserowy?

W ostatnim czasie wzrasta popularność spersonalizowanych ozdób. Pięknie się one prezentują, zatem doskonale nadają się na upominek. Umieszczenie wygrawerowanego napisu na kubku termicznym czy długopisie sprawia, że przedmioty te nabierają szczególnego znaczenia. Drukarnia internetowa oferuje szeroki zakres usług. Wszystkie spersonalizowane gadżety są jedyne w swoim rodzaju.


Na czym polega grawerowanie laserowe?


Jeszcze kilkanaście lat temu modne były ozdoby z własnoręcznymi napisami. Dziś zastąpiły je Drukarnie Online, które sprawiają, że każdy przedmiot staje się wyjątkowy oraz niepowtarzalny.

Drukarnia internetowa zajmująca się grawerowaniem laserowym oferuje nanoszenie napisów na przedmiotach wykonanych z drewna, szkła czy metalu. Na czym polega grawerowanie laserowe?

Grawerowanie laserem to szybki proces, dzięki któremu można uzyskać ciekawy personalizowany prezent dla wielu bliskich naszemu sercu osób. Metoda ta jest często porównywana do drukowania.

W celu wykonywania grawerowania laserowego trzeba wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który wizualnie przypomina drukarkę. Niezbędny jest także odpowiedni program graficzny, za pomocą którego każda osoba z odrobiną wyobraźni może stworzyć niepowtarzalny napis czy też grafikę, która następnie może zostać umieszczona na wybranym przedmiocie. W tym celu wystarczy ją przesłać do laserowego urządzenia. Po zatwierdzeniu wszystkich ustawień rozpoczyna się proces grawerowania. Polega on na naniesieniu na powierzchnię grawerowanego przedmiotu wybranej grafiki, napisu czy też sentencji. Pod wpływem silnego nagrzania materiału grawerowanego przedmiotu przez wiązkę laserową dochodzi do zmiany jego koloru.

Każdy grawer laserowy jest niezwykle odporny na ścieranie oraz trwały. I co najważniejsze wszystkie gadżety z grawerem prezentują się wyjątkowo.


Grawer logo — na jakich przedmiotach można wykonywać?


Tworzenie spersonalizowanych nadruków na gadżetach jest bardzo modne. Można je tworzyć na wielu wyrobach artystycznych z drewna, biżuterii czy na ręcznie robionych kartkach okolicznościowych. Za pomocą tej metody można bez problemu wykonać logo firmy na wielu firmowych prezentach. Niezwykle oryginalnie prezentują się kubki termiczne z nadrukiem lub grawerem czy długopisy z nadrukiem, lub grawerem. Takimi gadżetami można obdarować każdego klienta czy partnera biznesowego, z którym chcemy nawiązać owocną oraz długotrwałą współpracę. Gadżety z nadrukiem doskonale sprawdzają się na: targach, konferencjach, festynach oraz na wielu innych spotkaniach integralnych.

Dzięki grawerowaniu laserowemu można także umieszczać różnorodne napisy na statuetkach czy medalach sportowych. Grawerowanie doskonale sprawdza się w przypadku:

- wyrobów z metalu takich jak: klucze
- wyrobów z drewna takich jak: ramki na zdjęcia czy wyroby artystyczne z drewna
- wyrobów ze szkła takich jak: butelki, kieliszki czy szklanki
- wyrobów z tworzyw sztucznych takich jak: zabawki

Grawerowanie laserowe to uniwersalna oraz niedroga metoda znakowania różnorodnych przedmiotów. Każdy grawer wykonany z pomocą tego urządzenia jest bardzo precyzyjny oraz wygląda estetycznie i ciekawie.
Grawerowanie to proces, który pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego oraz wyjątkowego gadżetu, który potrafi zaskoczyć niejedną obdarowaną osobę.


Drukarnia internetowa
Drukuj online z 4birds.pl